Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie, siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól, niech dziecko póki czas
Z płomieni cało wyniosę,
Przerażonego starca daj
Ustrzec przed strasznym losem.
Daj, Panie, czujność, abym mógł
Najsłabszy słyszeć krzyk,
Daj sprawność i przytomność bym
Ugasił pożar w mig.
Swe powołanie pełnić chcę
I wszystko z siebie dać:
Sąsiadów, bliźnich w biedzie strzec
I o ich mienie dbać.
A jeśli taka wola Twa,
Bym życie dał w ofierze,
Ty bliskich mych w opiece miej.
O to Cię proszę szczerze.

ś.p. Wiesław Woda

28 kwiecień 2010
Strażacy pożegnali Wiesława Wodę, szeda małopolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, prezeza Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie.

Urodził się 17 sierpnia 1946 roku w Paleśnicy. Ukończył studia Akademii Rolniczej w Krakowie. Przez kilka kadencji był radnym krakowskim, w latach 1987-1990 pełnił funkcję wiceprezydenta Krakowa, następnie wicewojewody krakowskiego. Był szefem Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. W Sejmie zasiadał nieprzerwanie od 1997 r. Pracował w kilku komusjach sejmowych: Administracji i Spraw Wewnętrznych, Ustawodawczej oraz Przyjazne Państwo. Walczył o jak najlepsze rozwiązania prawne dla wsi i rolnictwa. Bez wątpienia był jednym z najbardziej wpływowych polityków w całym województwie małopolskim. Cieszył się uznaniem wśród strażaków, samorządowców i rolników.

Również i w naszej Gminie poseł Wiesław Woda gościł niejednokrotnie uczestnicząc w uroczystościach strażackich i samorządowych. Nie miał sobie równych jeśli chodzi o pracę w terenie, zawsze w bliskim kontakcie z ludźmi których reprezentował.

WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE
 
 
 
Aby komentować konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w Twojej przeglądarce.