Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie, siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól, niech dziecko póki czas
Z płomieni cało wyniosę,
Przerażonego starca daj
Ustrzec przed strasznym losem.
Daj, Panie, czujność, abym mógł
Najsłabszy słyszeć krzyk,
Daj sprawność i przytomność bym
Ugasił pożar w mig.
Swe powołanie pełnić chcę
I wszystko z siebie dać:
Sąsiadów, bliźnich w biedzie strzec
I o ich mienie dbać.
A jeśli taka wola Twa,
Bym życie dał w ofierze,
Ty bliskich mych w opiece miej.
O to Cię proszę szczerze.

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie miała swój sztab również w Świątnikach Górnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę wspaniałą, ogólnoświatową akcję.

Informacje o sztabie

Zachęcamy do wysłuchania koncertu naszej orkiestry dętej, który odbędzie się w remizie o godzinie 16:30, a z którego wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na tą akcję.

Miejsce: OSP Świątniki Górne
32-040 Świątniki Górne
Bruchnalskiego 4
Zobacz na mapie w dziale Kontakt.
Szef Sztabu: Mariusz Noworól
Adres E-mail: megakundzia@interia.pl
Telefon: 012 270 48 98
O finale

Przed nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10.01.2010 r.

Postanowiliśmy po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej.

Kiedy rok temu mówiliśmy o diagnostyce onkologicznej małych dzieci, okazało się, że “dotknęliśmy” niezwykle ważnego, ale także trudnego tematu.

W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Naszą ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (zebraliśmy ok. 40 mln zł).

Okazało się jednak, że zebrana kwota jest niewystarczająca i nie jesteśmy w stanie zrealizować w pełni naszych planów.

Udało nam się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG, kupiliśmy też ultrasonografy dla klinik onkologicznych, doposażyliśmy istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne, aby badania przebiegały w bezpiecznym znieczuleniu.

To jednak za mało. Nie wystarczyło niestety środków na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takiego jak np. tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie.

Aby z sukcesem zakończyć temat onkologii dziecięcej postanowiliśmy poświęcić mu jeszcze jeden Finał. Mamy świadomość, że już od 17 lat cieszymy się ogromnym zaufaniem społecznym. Państwa zaufaniem! Cały czas na nie pracujemy i dlatego – jak co roku - tak i teraz, będziemy dokładnie rozliczać zebrane środki i pokazywać jak bardzo wymierne są nasze działania.

Rozliczenia finansowe Orkiestry - kliknij TU.

Przypominamy, że oprócz głównego celu Finału, zebranie w czasie styczniowej akcji środki pozwolą Fundacji w dalszym ciągu prowadzić i w pełni finansować trzy ogólnonarodowe programy medyczno-edukacyjne

Nasz Program Leczenia Dzieci Pompami Insulinowymi dotarł do wszystkich potrzebujących dzieci od 0 do 10 lat i aktualnie został “przejęty” przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Program Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków zakończyliśmy z końcem 2008 roku, ale zakupione przez nas urządzenia nadal znajdują się w ośrodkach i wykorzystywane są dla dobra wcześniaków. W obecnej sytuacji nie ma potrzeby zakupu kolejnych urządzeń - dzięki Fundacji WOŚP zostały zakupione wszystkie niezbędne urządzenia jakie mogą być potrzebne przy wykrywaniu i leczeniu retinopatii.

Liczymy, że będą Państwo z nami 10 stycznia i wspólnymi siłami wesprzemy polską onkologię dziecięcą!

Więcej informacji na Oficjalnej Stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ważne odnośniki
 
 
Aby komentować konieczne jest włączenie obsługi JavaScript w Twojej przeglądarce.